Czytaj

16.11.2021

Tauron 1.Liga: Do Wrześni po kolejne punkty.

Ledwo ostygły emocje po ostatnim pojedynku, a już na naszych zawodników czeka nowe wyzwanie. W najbliższą środę bydgoszczanie zmierzą się na wyjeździe z drużyną Krispol Września.

Sobotni pojedynek z Siedlcami nie do końca poszedł po myśli bydgoszczan, którzy do domu wrócili z jednym punktem. Mimo, że po dwóch przegranych setach zawodnikom Visły udało się doprowadzić do tie-breaka, w decydującym secie musieli uznać wyższość rywala. Na pewno cieszy fakt, że w statystykach drużyna Marcina Ogonowskiego niczym nie odbiega od przeciwnika, a cała walka była wyrównana.

Nasz środowy rywal, Krispol Września także ma za sobą przegrane 1:3 spotkanie z Olimpią Sulęcin. W drugiej partii meczu wrześnianie dobrze zagrali blokiem, jednak wydaje się, że w pozostałej części pojedynku niczym nie zaskoczyli ekipy z Sulęcina.

Warto wspomnieć, że w zeszłym sezonie spotkaliśmy się na boisku z drużyną Krispol Września dwukrotnie, za każdym razem odnotowując zwycięstwo.

W szeregach Krispolu zobaczyć możemy Piotra Lipińskiego, dobrze znanego z bydgoskich parkietów. W latach 2008-2013, a także 2019-2020 zasilał on skład drużyny z Grodu nad Brdą i z powodzeniem reprezentował nas na pozycji rozgrywającego.

Od 2017 roku drużynę Wrześni prowadzi Marian Kardas i jego także nie trzeba przedstawiać bydgoskim fanatykom siatkówki. Marian Kardas bowiem przez lata związany był z drużyną z Bydgoszczy na stanowisku drugiego, a także pierwszego trenera.

Obecnie bydgoszczanie znajdują się na 9. pozycji w klasyfikacji ogólnej. Mają na swoim koncie 14 punktów, 5 wygranych spotkań i 2 przegrane. Krispol Września natomiast znajduje się kilka pozycji wyżej, na miejscu 5. Dotychczas udało im się zainkasować 15 punktów, a przy 9 rozegranych meczach 5 z nich zapisali na swoją korzyść.

Już w najbliższą środę przekonamy się czy podopieczni Marcina Ogonowskiego zapiszą na swoim koncie zwycięstwo czy silniejszy okaże się przeciwnik. Trzymajmy kciuki za naszych zawodników! Niech losy spotkania potoczą się po ich myśli!

Krispol Września – BKS Visła Proline Bydgoszcz

Termin: 17 listopada 2021 roku, godz. 18:00

Miejsce: Hala Sportowa SSP nr 6, ul. Słowackiego 41, Września

Przygotowała: Agnieszka Piasecka

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: