Czytaj

20.11.2021

Tauron 1.Liga: Trzy punkty zostają w Bydgoszczy.

Kolejny mecz za nami. Tym razem bydgoszczanie na własnym boisku podejmowali ekipę SPS Chrobry Głogów. Po czterosetowym pojedynku nasi zawodnicy zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt 2:2. Po obu stronach siatki widoczne były skuteczne ataki. Po kontrze po bloku Jana Galabova bydgoszczanie wyszli na niewielkie prowadzenie 5:4. Chwilę później skutecznie zaatakował ze środka Kamil Gutkowski, dzięki czemu gospodarze zaczęli nieznacznie uciekać od rywala 7:4. Dzięki błędom przyjezdnych i dobrze utrzymującemu się atakowi w naszych szeregach zawodnicy Visły utrzymywali swoją przewagę 11:6. Ekipa z Głogowa starała się odrobić straty, jednak zadanie to nie było łatwe. Bydgoszczanie wciąż zapisywali na swoim koncie dobre akcje zarówno w ofensywie, jak i w defensywie 16:11. W decydującej fazie seta głogowianie dwoili się i troili, aby odmienić wynik. Pojedyncze akcje, jak udany atak ze środka Huberta Węgrzyna to było jednak za mało 16:20. Premierową odsłonę zakończył atakiem po bloku Damian Wierzbicki 25:20.

Drugi set gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Tym razem przeciwnik szybko ich dogonił i wyrównał stan seta. Obie drużyny prowadziły wyrównaną grę, pełną efektywnych obroń i ataków 5:5. Wkrótce głogowianie przerwali tę wyrównaną grę. Po świetnej kontrze gości, błędzie w naszej ekipie i punktowej zagrywce Macieja Polańskiego przyjezdni zaczęli uciekać gospodarzom 11:7. Mimo starań bydgoszczanie nie potrafili zatrzymać rywala, który niebezpiecznie się rozpędził. Łukasz Wawrzyńczyk przebił się przez potrójny blok i jego drużyna miała już znaczne prowadzenie 14:8. Sytuacja naszej drużyny była nieciekawa. Na nic zdał się as serwisowy Damiana Wierzbickiego 12:16, przyjezdni w polu byli nie do zatrzymania. Po kolejnym przebiciu się przez nasz potrójny blok, trener Marcin Ogonowski poprosił o przerwę 13:19. Po niej skutecznie atakował ze skrzydła Kamil Gutkowski, punkty zdobył też Damian Wierzbicki, jednak niezrażeni tym głogowianie kontynuowali swoją dobrą grę. Mimo trudnej sytuacji w decydującej fazie seta bydgoszczanie odrobili prawie wszystkie straty. Po punktowej zagrywce Antoniego Kwasigrocha na tablicy widniał wynik 23:24. Ostatecznie jednak set zakończył skutecznym atakiem Marcin Ociepski 25:23.

Już od początku kolejnego seta goście wypracowali niewielkie prowadzenie 4:1. Bydgoszczanie od razu zaczęli odrabiać straty i po ataku Damiana Wierzbickiego było 4:5, a pojedynczy blok Wojciecha Kaźmierczaka wyprowadził Visłę na przód 8:7. Zaczęła toczyć się wyrównana gra, punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie wysokiej przewagi. Po podwójnym bloku naszej drużyny był remis 13:13. Świetne, punktowe zagrywki Damiana Radziwona i kontry Damiana Wierzbickiego spowodowały, że podopieczni Marcina Ogonowskiego zaczęli górować nad głogowianami 19:13. Ekipa z Głogowa nie mogła znaleźć recepty na grę Visły, czego skutkiem były popełniane przez nich błędy. Atak po skosie Damiana Wierzbickiego spowodował, że gospodarzy już niewiele dzieliło od zwycięstwa w tej partii 23:15, a kontra Kamila Gutkowskiego im tą wygraną dała 25:16.

Kolejna odsłona ponownie zaczęła się od równej gry 2:2, 3:3. Po zagrywkach Damiana Radziwona gospodarze zaczęli nieznacznie uciekać rywalowi 7:4. Zaniepokojony tym szkoleniowiec gości poprosił o przerwę dla swojej drużyny, jednak nie przyniosło to oczekiwanych skutków. Bydgoszczanie nie zwalniali tempa, po kontrach ze środka w wykonaniu Wojciecha Kaźmierczaka mieliśmy już pięciopunktową przewagę 10:5. Goście nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu a nasi zawodnicy to wykorzystywali. Potrójny blok dał nam wynik 13:6. W dalszym ciągu w naszych szeregach skuteczny był Damian Wierzbicki i po jego efektownej akcji na siatce prowadziliśmy 16:12. Głogowianie cały czas musieli gonić, ale nie potrafili stawić czoła świetnej dyspozycji bydgoszczan. Dodatkowo, popełniali błędy własne, które nie ułatwiały im odrobienia strat 15:22. Mecz zakończył się po ataku Damiana Wierzbickiego 25:17.

 

BKS Visła Proline Bydgoszcz – SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:17)

MVP: Michał Masny

 

BKS Visła Bydgoszcz: Galabov, Kaźmierczak, Wierzbicki, Gutkowski, Radziwon, Masny, Bonisławski (libero) oraz Kwasigroch, Owczarz

SPS Chrobry Głogów: Węgrzyn, Toczyński, Polański, Ociepski, Janeczek, Wawrzyńczyk, Januszewski (libero) oraz Błądziński, Biegun, Antosik, Rykała

Przygotowała: Agnieszka Piasecka

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: