Czytaj

11.12.2021

Trzy wygrane sety w Strzelcach Opolskich!

ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (22:25, 20:25, 23:25) w meczu 13. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Bydgoszczanie bez straty seta pokonali gospodarzy. MVP został wybrany Igor Yudin.

Przed pierwszym gwizdkiem faworytem spotkania byli bydgoszczanie, którzy z dorobkiem 26 punktów zajmowali 3. miejsce w tabeli. Akademicy jednak w ostatnich meczach prezentują bardzo dobrą formę sportową i są trudnym rywalem.

Początek pierwszej partii był dość równy 8:8. Następnie na prowadzenie wysunęli się siatkarze ZAKSY 12:9. W ataku ręki nie zwalniał Krzysztof Załpacki oraz Wiktor Kłęk. BKS Visła Proline nie miała zamiaru złożyć broni. Dzięki udanym kontratakom Damiana Wierzbickiego oraz Igora Yudina doprowadzili do remisu 13:13. Do tego serią świetnych serwisów popisał się Damian Radziwon 16:14. Od tego momentu do końca już seta warunki gry dyktowali bydgoszczanie, wygrywając tę premierową odsłonę do 22.