Czytaj

03.04.2022

Zwycięstwo w świetnym stylu kończy rundę zasadniczą!

W sobotni wieczór bydgoszczanie rozegrali ostatni mecz fazy zasadniczej Tauron 1.Ligi. Ich przeciwnikiem była znacznie niżej notowana ZAKSA Strzelce Opolskie. Podopieczni Marcina Ogonowskiego świetnie radzili sobie w każdym elemencie i bez problemu w trzech odsłonach pokonali rywala.

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt, jednak bydgoszczanie dzięki swojej skuteczności w ataku szybko zaczęli uzyskiwać przewagę 7:4. Przyjezdni starali się odrobić stracone punkty, jednak nasi zawodnicy skutecznie im to utrudniali. Po długiej wymianie skuteczną kontrą popisał się Damian Wierzbicki i nadal prowadziliśmy trzema „oczkami” 10:7. Gospodarze nie zwalniali tempa, co wyraźnie sprawiało kłopoty gościom. Potrójny blok w wykonaniu naszych zawodników jeszcze bardziej powiększył wysokie już prowadzenie Visły 16:10. Zawodnicy ZAKSY nie potrafili odczytać gry bydgoszczan, dodatkowo sytuacji nie poprawiały popełniane przez nich błędy własne. Po autowej zagrywce Maćkowiaka ekipa Visły prowadziła już 21:13. Set zakończył się udaną kontrą gospodarzy 25:17.

W drugim secie podopieczni Marcina Ogonowskiego trzymali poziom z poprzedniej partii i od razu zbudowali dystans 4:1. Cały czas triumfowaliśmy w elementach ofensywno-defensywnych i przeciwnik nie potrafił nam się przeciwstawić. Gospodarze nie pozwalali rywalowi choćby nieznacznie zbliżyć się do siebie. Jan Galabov mocnym atakiem ze skrzydła zapewnił swojej drużynie prowadzenie 13:6. Przy prowadzeniu bydgoszczan 16:7 zaniepokojony szkoleniowiec drużyny przeciwnej poprosił o czas. Przyniosło to oczekiwane skutki i goście zaczęli odrabiać straty 12:17. Bezpieczny dystans punktory bydgoszczan pozwolił im na lekkie rozluźnienie, jednak w porę zawodnicy wrócili na właściwe tory. Po udanym ataku Kamila Gutkowskiego na tablicy pojawił się wynik 22:13. Partia zakończyła się nieudanym atakiem ze strony ZAKSY 13:25.

Również w trzeciej odsłonie nasza drużyna szybko uzyskała przewagę nad rywalem 4:2. Sprytne zagrania na siatce w dalszym ciągu zaskakiwały ZAKSĘ, która nie potrafiła znaleźć recepty na grę gospodarzy. Po ataku Damiana Wierzbickiego mieliśmy na swoim koncie prowadzenie 7:3. Dwa asy serwisowe Jana Galabova tylko powiększyły dystans między drużynami 10:3. Nasi zawodnicy skutecznie spisywali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Blok Mariusza Marcyniaka, a chwilę później atak Kamila Gutkowskiego coraz bardziej zbliżały nas do wygranej 15:4. Trener przyjezdnych starał się ratować sytuację biorąc przerwę dla swoich podopiecznych, jednak ekipa Visły nie dała się wytrącić z rytmu gry i zdobywała kolejne cenne punkty 18:5. Siatkarze ZAKSY nie byli w stanie powstrzymać rywala, ani choćby trochę się do niego zbliżyć. Ostatnia akcja w meczu należała do Damiana Wierzbickiego, dzięki któremu gospodarze wygrali z bardzo dużym zapasem punktowym 25:10.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:17, 25:13, 25:10)

MVP: Michał Masny

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Marcyniak (6), Galabov (13), Kaźmierczak (10), Wierzbicki (17), Gutkowski (10), Masny (2), Bonisławski (libero)

ZAKSA Strzelce Opolskie: Kłęk (3), Maćkowiak (2), Wóz (4), Kaciczak (5), Walczak (7), Szczechowicz, Jacznik (1), Gawron (libero) oraz Matuszewski (3)

 

Przygotowała: Agnieszka Piasecka

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: