Czytaj

02.05.2022

BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonuje Polski Cukier Avię Świdnik.

BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonał Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:22, 25:13, 25:22) w pierwszym meczu o brązowy medal TAURON 1. Ligi Mężczyzn na koniec sezonu 2021/22. MVP został wybrany Kamil Gutkowski. W rywalizacji do trzech zwycięstw bydgoszczanie prowadzą 1:0. Drugie spotkanie tych drużyn zostało zaplanowane na 6 maja.

Bydgoszczanie półfinałową rywalizację przegrali z BBTS-em Bielsko-Biała. Natomiast świdniczanie musieli uznać wyższość MKS-u Będzin. Obu drużynom pozostała walka o brązowy medal.

–  W tym momencie możemy już tylko powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu i oby tak było. Jesteśmy dobrej myśli, cały czas wierzymy w zwycięstwo, po to w końcu cały rok trenujemy – powiedział Wojciech Kaźmierczak, środkowy bydgoskiej drużyny.

Początek pierwszej partii był dość równy 5:5. Chwilę później w polu serwisowym pojawił się Kaźmierczak i gospodarze odskoczyli na kilka oczek 9:5. Przyjezdni nie mieli zamiaru składać broni. W połowie partii doprowadzili do remisu 15:15. Jednak końcówka więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie 25:22.

Druga część poniedziałkowego meczu od pierwszej do ostatniej akcji toczyła się pod pełne dyktando gospodarzy, którzy dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając pewnie do 13. Tego seta zakończył błąd w polu serwisowym Kamila Dulskiego.

Set numer trzy był znacznie bardziej wyrównany 5:6. W dalszej części coraz pewniej w Bydgoszczy zaczęli czuć się podopieczni Witolda Chwastyniaka. Świetnie zagrywał Jakub Urbanowicz 14:10. Siatkarze znad Bryd ani myśleli się poddać. Odrobili straty 17:17, a w końcowej fazie włączyli do gry szczelny blok 21:19. Utrzymali odpowiednią koncentrację do końca i zwyciężyli do 22. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Damian Wierzbicki.