Czytaj

27.08.2022

ENEA Volleyball Bydgoszcz Cup '2022 zakończony.

Za nami kolejna edycja Enea Volleyball Bydgoszcz Cup. Zwyciężyła, tak samo, jak w poprzednim roku, drużyna Netzhoppers. Drugie miejsce, po zaciętym finale, zajęła Gwardia Wrocław. Na trzecim miejscu znalazł się KKS Mickiewicz Kluczbork, a na czwartym BKS Proline Visła Bydgoszcz. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Turniej ten był idealnym sprawdzianem dla wszystkich drużyn przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Pierwsza kolejka Tauron 1. ligi już za 3 tygodnie.

MECZ I GWARDIA WROCŁAW – KKS MICKIEWICZ KLUCZBORK

Pierwszy mecz Enea Volleyball Bydgoszcz Cup pomiędzy Gwardią Wrocław, a KKS Mickiewicz Kluczbork zakończył się wynikiem 3:2 dla wrocławian.

Niezwykle wyrównane spotkanie otworzył set zwyciężony przez drużynę z Kluczborka (25:23). Walka toczyła się do samego końca, oba zespoły zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie, co zwiastowało emocjonujące spotkanie. Drugi set należał do Gwardii Wrocław. Zakończył się po spektakularnym bloku, wynikiem 25:18. Trzeci set, po zaciętej końcówce, wygrał zespół z Kluczborka (27:25).  W czwartej odsłonie (25:23) wrocławianie doprowadzili do tie-breaka, który, jak i cały mecz, był bardzo wyrównany. Jednak to Gwardia Wrocław wygrała ostatniego seta 15:11 i całe spotkanie 3:2, dlatego jutro zawalczy w finale ze zwycięzcą drugiego meczu.

MVP spotkania został zawodnik Gwardii Wrocław Mariusz Schamlewski, grający z numerem 7. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Kluczborka był Janusz Górski, a w drużynie wrocławskiej Jan Fornal.

Gwardia Wrocław – KKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 (23:25, 25:18, 25:27, 25:23, 15:11)

Gwardia Wrocław: Mihułka (libero), Maruszczyk 9, Kuźmiczonek, Lubaczewski 7, Zawalski 5, Schamlewski 13, Fornal 25, Dervisaj 2, Cedzyński 1, Godlewski 6, Gryc 11

KKS Mickiewicz Kluczbork: Makowski 10, Kopacz, Jaskuła (libero), Mucha 6, Górski 14, Łysiak (libero), Siemiątkowski 12, Olczyk 3, Pasiński 9, Linda 5, Bereza 2, Mendel, Kosian 5

—-

MECZ II BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ – NETZHOPPERS

W drugim mecz zmierzyły się zespoły BKS Visła Proline Bydgoszcz i Netzhoppers. Drużyna z Niemiec pokonała bydgoszczan 3:0.

Pierwszy set zdecydowanie należał do gości z Niemiec, zakończył się wynikiem 25:15. Mimo początkowego prowadzenia gospodarzom nie udało się wygrać kolejnej partii spotkania. Rywale ponownie okazali się lepsi, zwyciężając 25:21. Drużyna Visły prezentowała się na boisku jednak dużo lepiej niż w poprzedniej odsłonie. Ostatni set również nie poszedł po naszej myśli. Przegraliśmy go 25:20. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny Netzhoppers. Trenerzy zdecydowali jednak o rozegraniu dodatkowego seta. Po bardzo emocjonującej końcówce, ku uciesze kibiców, zwyciężyli gospodarze. Dodatkowa partia zakończyła się wynikiem 25:23 dla bydgoszczan.

Trener Michal Masny zadecydował, że szanse na występ w turnieju dostaną wszyscy zawodnicy. W pierwszym meczu na boisku zaprezentowali się: Krysiak, Gutkowski, Jędruszczak, Narkowicz, Szczechowicz, Cieślik, Kaźmierczak. O trzecie miejsce drużyna powalczy jutro, w innym składzie.

MVP spotkania został zawodnik niemieckiego Netzhoppers, grający z numerem 9 –  Max Schulz. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Paweł Cieślik, natomiast w zespole gości Theo Timmermann.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Netzhoppers 1:3 (15:25, 21:25, 20:25, 25:23)

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Krysiak 13, Gutkowski 14, Jędruszczak (libero), Narkowicz 6, Szczechowicz 1, Cieślik 18, Kaźmierczak 6

Netzhoppers: Keturakis 1, Barsemian 3, Schmidgall 2, Goralik 4, Chamberlain 8, Westphal 14, Schulz 6, Timmermann 16, Deweese 7, Presho 2, Eckardt (libero)

—-

MECZ O 3. MIEJSCE – KKS MICKIEWICZ KLUCZBORK – BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały ze sobą KKS Mickiewicz Kluczbork i BKS Visła Proline Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla zespołu z Kluczborka. Tym samym zajęli oni trzecie miejsce w turnieju. Gospodarze uplasowali się na miejscu czwartym.

Pierwszy set, po bardzo wyrównanej rywalizacji, zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodarzy, po błędzie zagrywki drużyny przeciwnej.  Mimo że, na początku drugiego seta gospodarze prowadzili, to drużyna z Kluczborka nie dawała za wygraną i zwyciężyła tę partię 25:22. Kolejny set również dla gości (25:22). Całość była niezwykle wyrównana, jednak to zespół z Kluczborka poradził sobie lepiej. Ostatni set, podobnie jak całość meczu, był bardzo zacięty, punkt za punkt. Jednak w końcówce seta to goście poradzili sobie lepiej i wygrali go 25:22, kończąc spotkanie wynikiem 3:1.

Na boisku po stronie gospodarzy pojawiła się zupełnie inna szóstka niż dzień wcześniej. Dzisiaj po naszej stronie mogliśmy zobaczyć: Elgerta, Wierzbickiego, Jędruszczaka, Radziwona, Bonisławskiego, Szymańskiego, Kwasigrocha i Malinowskiego. Trener Masny w czasie turnieju mógł sprawdzić wszystkich swoich zawodników.

MVP dzisiejszego spotkania został zawodnik KKS Mickiewicz Kluczbork grający z numerem 1, Michał Makowski. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie gości był Markus Kosian, a wśród bydgoszczan Damian Wierzbicki.

KKS Mickiewicz Kluczbork – BKS Proline Visła Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:22)

KKS Mickiewicz Kluczbork: Makowski 9, Kopacz, Jaskuła (libero), Mucha 8, Górski 5, Łysiak (libero), Siemiątkowski 7, Pasiński 9, Linda 10, Bereza 3, Mendel, Kosian 11

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Elgert 2, Wierzbicki 20, Jędruszczak (libero), Radziwon 10, Bonisławski (libero), Szymański 5, Kwasigroch 12, Malinowski 9

—-

MECZ FINAŁOWY – GWARDIA WROCŁAW – NETZHOPPERS

W meczu finałowym zmierzyli się ze sobą wczorajsi zwycięzcy: Gwardia Wrocław i Netzhoppers. Po zaciętym pięciosetowym meczu zwyciężyła drużyna Netzhoppers, pokonując wrocławian 3:2.

Większość pierwszego seta była wyrównana, jednak w końcówce to wrocławianie pokazali się dużo lepiej i zwyciężyli tę partię 25:19. Początek kolejnego seta ponownie wyrównany, jednak kilku punktowa przewaga pozwoliła ponownie drużynie z Wrocławia wygrać, tym razem 25:21. Drugą partię finału zakończył as serwisowy wrocławian. W trzecim secie drużyna z Niemiec od początku budowała przewagę, której nie straciła do samego końca. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla Netzhoppers. Kolejny set okazał się przełomowy, ponownie wygrała drużyna z Niemiec, tym razem 25:20, doprowadzając do tie-breaka. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 15:8 dla drużyny Netzhoppers. Tym samym zwyciężyli oni turniej drugi rok z rzędu.

MVP spotkania finałowego został zawodnik z Niemiec, grający z numerem 7 – Malachi Murch.

Netzhoppers – Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 21:25. 25:19, 25:20, 15:8)

Napisała: Julia Rogowska.