Czytaj

24.09.2022

Wygrywamy kolejną ciężką bitwę!

BKS Proline Visła Bydgoszcz wygrywa z BAS Białystok w drugiej kolejce Tauron 1. Ligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. MVP spotkania, podobnie jak w poprzednim meczu, został Damian Wierzbicki.

Początek pierwszego seta należał zdecydowanie do rywali. Po naszej stronie pojawiło się zarówno kilka błędów, jak i kilka udanych akcji. Po asie serwisowym drużyna rywali zbudowała czteropunktowe prowadzenie. Mimo kilku zmian w naszej drużynie nie udało się nam uzyskać prowadzenia. Set skończył się po nieudanym ataku bydgoszczan 25:18 dla gości.

Początek drugiej partii to zacięta walka punkt za punkt. Gospodarze prezentowali się jednak na boisku dużo lepiej niż w poprzednim secie. Cały set był niezwykle wyrównany. Kiedy jednej drużynie udało się odskoczyć na kilka punktów, druga bardzo szybko nadrabiała starty. O tym, jak bardzo była to wyrównana partia, może świadczyć wynik. Bydgoszczanie wygrali bowiem 30:28.

W kolejnym secie goście pokazali, że nie stracili ducha walki. Visła zaczęła tę partię 3:0, jednak rywale nie dawali za wygraną i bardzo szybko zredukowali straty. Po naszej stronie pojawiło się wiele błędów. Przez cały set gospodarze gonili zespół z Białegostoku. Końcówka jednak po stronie gości. 25:22 dla BAS-u.

Pierwsze 3 punkty w tym secie dla naszego zespołu zdobył Damian Wierzbicki, który bardzo dobrze prezentował się przez całe spotkanie. Mimo że set zapowiadał się początkowo na bardzo wyrównany, gospodarze szybko wypracowali przewagę, której nie stracili do końca. Przez całą partię prezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Ten świetny set w wykonaniu bydgoszczan zakończył się 25:14, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Od początku seta bardzo dobrze prezentowali się bydgoszczanie. Przez cały set budowali przewagę, którą utrzymali do samego końca, zwyciężając tie-breaka 15:10, a całe spotkanie 3:2.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – BAS Białystok 3:2 (18:25, 30:28, 22:25, 25:14, 15:10)

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Krysiak 15, Elgert 2, Wierzbicki 31, Gutkowski 9, Jędruszczak (libero), Narkowicz 3, Szczechowicz 1, Radziwon 12, Bonisławski (libero), Cieślik 1, Kwasigroch, Kaźmierczak 4

BAS Białystok: Janikowski, Rawiak 7, Ostaszewski (libero), Turski 8, Czetowicz 9, Walczak 1, Goss 22, Cholewiński 1, Wójcik 8, Witkoś, Naliwajko 6, Kacperkiewicz 11, Shmat

Napisała: Julia Rogowska