Czytaj

17.10.2022

Kolejny tie-break. Tym razem Wrocław lepszy od bydgoskich siatkarzy.

Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonał BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:2 (24:26, 25:22, 25:12, 21:25, 15:12) w meczu kończącym piątą kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Mariusz Schamlewski, który zdobył 19 pkt, w tym 7 bloków i 3 asy. Zespół z Wrocławia awansował na trzecie miejsce w tabeli.

We Wrocławiu doszło do konfrontacji dwóch sąsiadów z tabeli. Goście, którzy nie przegrali jeszcze w tym sezonie, zajmowali piąte, a gospodarze szóste miejsce. Obie drużyny mają w obecnych rozgrywkach wysokie aspiracje. Zapowiadał się ciekawy mecz i takim był. Jego losy ważyły się do ostatnich piłek, kiedy to w tie breaku goście od stanu 13:10 zdobyli dwa punkty. Jednak odpowiedź gwardzistów była mocna.

Przebieg pierwszego seta długo nie wskazywał na emocjonującą końcówkę. W jego połowie goście prowadzili 12:14 i powoli, ale skutecznie powiększali przewagę – 15:20 i 17:22. Gdy było 20:24 mało kto spodziewał się, że gwardziści dogonią bydgoszczan. A jednak stało się. Gospodarze zdobyli w serii cztery punkty, by następnie przegrać dwa i całego seta 24:26.

W drugi set był znowu bardzo wyrównany. Gra pokazywała, że uczestniczą w niej dwaj równorzędni rywale. Długo mieliśmy wynik remisowy – 7:7, 10:10 czy 12:12. W końcówce siatkarze z Wrocławia uzyskali dwa punkty przewagi (21:19) i prowadzenie utrzymali do końca.

Przebieg trzeciego seta zaskoczył oglądających. Gwardziści szybko objęli prowadzenie. Oni dyktowali warunki gry. Przewaga 22:10 nie pozostawiała wątpliwości kto jest lepszy. Po trzech setach w ich szeregach najlepiej punktowali Jan Fornal (12) oraz Mariusz Schamlewski (10, w tym 5 bloków i 1 as).

W kolejnej odsłonie nastąpił powrót do wyrównanej gry. Było m.in. 8:8 oraz 16:16. Bydgoszczanie w końcówce uzyskali przewagę 21:18 i dowieźli ją pewnie do końca.