Czytaj

23.10.2022

Zdobywamy 3 punkty we własnej hali!

Wygrywany u siebie za trzy! BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrała kolejny mecz u siebie. Bydgoszczanie po zaciętym meczu pokonali Legię Warszawa 3:1. MVP spotkania został Maciej Krysiak. Nasza drużyna wygrała swój piąty mecz w sezonie i po sześciu kolejkach Tauron 1. Ligi plasuje się na 4 miejscu.

Pierwszy set rozpoczął się od asa serwisowego Macieja Krysiaka. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Później drużyna z Bydgoszczy zaczęła uciekać warszawiakom. Po znakomitym bloku i ataku Wojciecha Kaźmierczaka Visła odskoczyła na cztery punkty. Po przerwie dla Visły Michał Szczechowicz zepsuł zagrywkę, jednak już chwilę później Kaźmierczak wspaniałym blokiem powiększył przewagę nad rywalami. W drużynie gości pojawiło się kilka błędów, dzięki czemu drużynie z Bydgoszczy udało się znacznie powiększyć przewagę. Po pierwszym asie Krysiaka Legia ponownie wzięła przerwę. Nie wpłynęło to jednak na naszego przyjmującego, ponieważ zaraz po niej zdobył dla Bydgoszczy kolejny punkt zagrywką. Kilka niezwykle udanych ataków Damiana Wierzbickiego pozwoliło odskoczyć gospodarzom na dziesięć punktów. Pod koniec seta, po naszej stronie, pojawili się Max Elgert i Paweł Cieślik. Ten drugi zaraz po wejściu na boisko udał się na zagrywkę. Set zakończył się asem Cieślika i zdecydowanie należał do gospodarzy, co oddaje wynik – 25:14.

Drugi set rozpoczęliśmy od udanego ataku Emila Narkowicza. Początek seta zwiastował, że będzie on bardzo wyrównany. Bydgoszczy udało się odskoczyć na dwa punkty. Po nieudanej zagrywce Legii Warszawa gospodarze powiększyli przewagę. Pomógł w tym również Krysiak, który po udanej kiwce dołożył kolejny punkt na tablicy wyników. Kolejna nieudana zagrywka, tym razem po stronie gospodarzy. Obie drużyny miały problem z zagrywką. W tej partii spotkania uwagę zwracały świetne bloki po stronie Warszawy. Po świetnym ataku Krysiaka odskoczyliśmy na cztery punkty. W końcówce seta obie drużyny popełniały błędy. Jednak to BKS Visła Proline Bydgoszcz wyszła z tej partii zwycięsko. Po ofiarnej obronie Filipa Jędruszczaka zdobyliśmy kolejny punkt. Set zakończył się po udanym ataku Krysiaka wynikiem 25:20.

Początek seta po stronie gospodarzy – rozpoczął się od udanego ataku. Kamil Gutkowski, obijając blok rywali, powiększył przewagę bydgoszczan. Ponownie pojawiły się problemy z zagrywką, tym razem po stronie gości. Seria świetnych ataków Wierzbickiego pozwoliła zbudować prowadzenie, które po dobrej grze rywali sukcesywnie się zmniejszało. As po stronie gości doprowadził do remisu w secie. Po stronie naszego zespołu wkradło się kilka błędów i gra nie wyglądała tak dobrze, jak w dwóch poprzednich setach. Po objęciu prowadzenia przez zawodników Legii trener Masny wziął czas. Po nim jednak goście zwiększyli przewagę, serwując asa. Drużynie z Warszawy udało się powstrzymać atak Krysiaka, który jednak chwilę później z Narkowiczem w spektakularny sposób zablokował gości. Mimo pojawienia się na boisku duetu Eglert i Cieślik, końcówka zdecydowanie należała do gości i po udanym ataku zakończyli seta. 25:18 dla gości.

Czwarty set zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Maciej Krysiak ponownie zdobył punkt zagrywką. Po ataku Wierzbickiego odskoczyliśmy na trzy punkty. Czas wziął trener Warszawy. Po przerwie przegraliśmy akcję. Zawodnicy Legii z akcji na akcję pomniejszali przewagę, finalnie po wygranej akcji tracili tylko jeden punkt. Na boisku po stronie Bydgoszczy ponownie pojawił się Paweł Cieślik. Po błędzie Visły warszawiacy wyrównali wynik. Kolejny as po stronie gospodarzy, tym razem zdobyty przez Cieślika. Ponownie po obu stronach siatki pojawiły się problemy z zagrywką. Bydgoszcz odbudowała przewagę. Pomogły w tym między innymi kiwki Krysiaka i Szczechowicza. Visła powiększyła przewagę, po stronie gości pojawiło się wiele błędów. W końcówce bydgoszczanie zdecydowanie odskoczyli gościom. Po świetnym ataku Krysiaka i Cieślika, kilku błędach własnych rywali, gospodarze odskoczyli na siedem punktów. Wojciech Kaźmierczak zakończył zarówno tego seta, jak i cały mecz. Ostatnią partię BKS Visła Proline Bydgoszcz zwycięża 25:17, a cały mecz 3:1.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Legia Warszawa 3:1 (25:14, 25:20, 18:25, 25:17)

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Krysiak 22, Elgert, Wierzbicki 11, Gutkowski 7, Jędruszczak (libero), Narkowicz 10, Szczechowicz 3, Radziwon, Bonisławski (libero), Cieślik 5, Kaźmierczak 4

Legia Warszawa: Akala 4, Leliwa, Szczepaniak 2, Gregorowicz 3, Bobrowski 9, Szlęzak 1, Sumara (libero), Szewczyk, Romanutti 14, Stępień 6, Prokopczuk 2, Tomczak (libero), Kozłowski 8, Gawrzydek 6

Napisała: Julia Rogowska