Czytaj

22.12.2022

Doskonały świąteczny prezent dla kibiców. Wygrywamy z MKS Będzin! (relacja)

Lepszego prezentu na nadchodzące święta nie mogliśmy sobie wymarzyć! Tylko trzech setów potrzebowali nasi siatkarze, aby pokonać silny zespół z Będzina. Po bardzo emocjonującym meczu zdobywamy trzy punkty i kończymy ten rok  w znakomitych nastrojach.

———————————————————————————–

Relacja z meczu Julii Rogowskiej

Wygrywamy z dotychczasowym liderem Tauron 1. Ligi MKS Będzin 3:0. Było to świetne spotkanie w naszym wykonaniu. Po piętnastu kolejkach zajmujemy trzecie miejsce w tabeli. MVP spotkania został zawodnik BKS Visła Proline Bydgoszcz Maciej Krysiak.

Spotkanie rozpoczęliśmy w składzie: Maciej Krysiak, Max Elgert, Damian Wierzbicki, Kamil Gutkowski, Damian Radziwon, Paweł Cieślik, Filip Jędruszczak, Tomasz Bonisławski.

Pierwszego seta zaczęliśmy od udanego bloku Krysiaka. Już chwile później Kamil Gutkowski popisał się asem serwisowym. Świetny atak na początku seta zapisał na swoim koncie Paweł Cieślik, który kolejny niestety posłał w aut. Goście zablokowali Damiana Wierzbickiego, a chwilę potem zanotowali as serwisowy. Przy stanie 4:4 świetny blok pojawił się po stronie naszej drużyny. Później Wierzbicki zaatakował w aut. Będzin oddał nam kolejny punkt zepsutą zagrywką. Nie obroniliśmy ataku gości, którzy następnie zablokowali Gutkowskiego. Paweł Cieślik popisał się znakomitym atakiem. Nie udało nam się jednak obronić kolejnej akcji gości. Będzinianie popełnili błąd i punkt trafił do nas. Świetny atak zanotował Wierzbicki. Nie obroniliśmy ataku gości, a chwilę później ponownie zablokowany został Gutkowski. Goście zepsuli zagrywkę. Jedna z akcji wywołała spore kontrowersje. Finalnie jednak punkt trafił do drużyny gości. Cieślik został zablokowany przez gości, ale chwilę później skończył swój atak. Krysiak zapisał kolejne punkty na swoim koncie. Następnych dwóch ataków drużyny z Będzina nie udało nam się jednak obronić. Damian Radziwon, a za chwilę również Damian Wierzbicki, przebili się przez blok rywali. Zagrywka Maxa Elgerta niestety wylądowała za linią boiska. Goście oddali nam kolejny punkt za darmo autową zagrywką. Świetnie przechodzącą piłkę wykorzystał Krysiak, dzięki czemu zniwelował naszą stratę do jednego punktu. Paweł Cieślik, podobnie jak chwilę wcześniej nasz przyjmujący, również wykorzystał przechodzącą piłkę. Krysiak trafił w boisko i zdobył kolejny punkt dla nas. Radziwon świetnie zaatakował ze środka. Asa na swoim koncie zanotował Damian Wierzbicki. Goście przedarli się przez nasz blok, jednak za chwilę ponownie zepsuli zagrywkę. Pierwsza piłka setowa po ataku gości trafiła pole. Kolejnym świetnym atakiem popisał się Wierzbicki. Następnej piłki nie obroniliśmy. Goście doprowadzili do setowej na swoją korzyść, jednak posłali atak w aut. Nie przyjęliśmy zagrywki Będzina i doprowadziliśmy do kolejnego remisu. Po ataku Damiana Wierzbickiego na tablicy, po naszej stronie, pojawił się kolejny punkt. Świetny blok zanotował duet Krysiak-Radziwon. Wierzbicki znowu popisał się pięknym atakiem. Końcówka tego seta zdecydowanie należała do naszego atakującego. Po czasie dla trenera Masnego znakomitym atakiem popisał się Krysiak. Set zakończyło podwójne odbicie u gości. Wygraliśmy 31:29.

Drugi set rozpoczęliśmy od ataku Wierzbickiego, którego będzinianie nie byli w stanie obronić. Elgert swoją zagrywkę posłał w aut. Będzin zepsuł atak, jednak kolejny okazał się dla nich punktowy. Kolejnym świetnym atakiem popisał się Krysiak. Dwa genialne bloki zanotował duet Radziwon-Krysiak. Drugi z nich zahacza o blok rywali i zdobywa dla nas kolejny cenny punkt. Kolejnego ataku gości nie udało nam się niestety obronić. Krysiak jednak w kolejnej akcji przebił się przez ich blok. Wierzbicki był nie do zablokowania. Goście na swoim koncie zapisali as serwisowy. Kolejne punkty zdobywamy po błędach gości. Świetnym blokiem popisał się Kamil Gutkowski. Wierzbicki ponownie zahacza blok rywali i zapisuje punkt na swoim koncie. Goście popełniają kilka błędów, a tuż po nich Wierzbicki posyła na ich stronę as serwisowy. Świetny atak na swoim koncie zapisał również Radziwon. Goście obili nasz blok, a w kolejnej akcji Krysiak posłał swój atak w aut. Kolejny świetny atak Wierzbickiego daje nam dodatkowy punkt. Doskonały blok no naszej stronie w wykonaniu dwójki Gutkowski-Cieślik. Kolejnym doskonałym blokiem popisali się bydgoszczanie. Po kilku straconych punktach Michal Masny zdecydował się wziąć czas. Set zakończył się po świetnym ataku Krysiaka wynikiem 25:19.

Trzecią partię spotkania zaczęliśmy od nieobronionych ataków rywali. Następnie Cieślik świetnie obił blok będzinian. Goście zablokowali Wierzbickiego. Kolejny punkt dla Visły zdobył Radziwon, po świetnym ataku. Rywale nie dawali jednak za wygraną, walka toczyła się punkt za punkt. Świetną kiwką popisał się nasz rozgrywający Max Elgert. Kolejna punktowa zagrywka Krysiaka spowodowała, że będzinianie zdecydowali się wziąć czas. Tuż po nim nasz przyjmujący niestety posłał piłkę za boisko. Również nasz atakujący zmylił gości na siatce i zdobył dla nas kolejny punkt. Będzin oddał nam punkt po nieudanej zagrywce, a już chwilę później Elgert dzięki asowi serwisowemu doprowadził do remisu. Kolejnym genialnym atakiem popisał się Paweł Cieślik, który w następnej akcji wygrał przepychankę na siatce. Set był niezwykle zacięty. Nasze dwupunktowe prowadzenie nie trwało zbyt długo, bo po kilku dobrych akcjach i naszych błędach goście wyrównali wynik. Krysiak zdobył dla nas dwa kolejne punkty. Maciej Krysiak ponownie zapisał na swoim koncie świetny atak, a chwilę później asa serwisowego. Kolejny świetny atak należał do Kamila Gutkowskiego. Goście wykorzystali przechodzącą piłkę. O czas poprosił Michal Masny. Wierzbicki zaatakował, tym razem w aut. Po udanej kiwce będzinianie doprowadzili do remisu. Kolejny świetny atak dopisał sobie Gutkowski, natomiast duet Krysiak-Cieślik popisał się znakomitym blokiem. Goście ponownie doprowadzili do remisu, a chwilę później zablokowali naszego przyjmującego. Będzin popsuł kolejną zagrywkę, a Radziwon w spektakularny sposób zablokował ich atak. Podobnie jak w pierwszym secie, ten również zakończył się na przewagi. Mecz zakończył Damian Wierzbicki, posyłając na drugą stronę zagrywkę, której rywale nie byli w stanie przyjąć. Set skończył się wynikiem 26:24, a cały mecz 3:0.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0 (31:29, 25:19, 26:24)

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Krysiak 17, Elgert 2, Wierzbicki 13, Gutkowski 8, Jędruszczak (libero), Radziwon 9, Bonisławski (libero), Cieślik 9

MKS Będzin: Macionczyk 2, Usowicz 2, Teppan, Pietruczuk 10, Piwowarczyk 2, Frąc 12, Swodczyk 6, Olenderek (libero), Koppers 19, Gonciarz, Marek (libero), Ptaszyński 1