Czytaj

28.01.2023

Wygrywamy z PSG KPS Siedlce!

Po raz trzeci z rzędu wygrywamy na własnym parkiecie w trzech setach.

BKS Visła Proline Bydgoszcz PSG KPS Siedlce 3-0 (25:23, 25:23, 25:20)

—————————————————————–

Kolejny mecz w tym roku wygrywamy za trzy punkty. Tym razem pokonujemy drużynę PSG KPS Siedlce 3:0. Był to świetny mecz w wykonaniu naszej drużyny. MVP spotkania został Kamil Gutkowski. Po dziewiętnastu rundach Tauron 1. Ligi zajmujemy czwarte miejsce.

Bydgoszczanie mecz zaczęli w składzie: Maciej Krysiak, Max Elgert, Damian Wierzbicki, Emil Narkowicz, Paweł Cieślik i Filip Jędruszczak.

Pierwszego seta rozpoczęliśmy od nieudanej zagrywki Macieja Krysiaka. Chwilę później pierwszy punkt dla zespołu z Bydgoszczy zdobył Kamil Gutkowski. Po świetnym ataku gości, pojawił się u nich błąd zagrywki. W następnej akcji znakomitym atakiem popisał się Damian Wierzbicki, a już chwilę później Paweł Cieślik zdobył kolejny punkt – po ataku ze środka. Następny atak ponownie należał do gości, jednak ponownie następny punkt oddali nam za darmo po nieudanej zagrywce. Wierzbicki ponownie obił ręce rywali. Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. W zespole z Siedlec ponownie pojawiły się problemy z zagrywką. Następnie świetnym atakiem ponownie popisał się nasz atakujący, a chwilę później duet GutkowskiCieślik w znakomity sposób zablokowali rywali. Świetny pipe na swoim koncie zapisał Krysiak. Przy świetnej serii zagrywek Emila Narkowicza udało nam się w końcu objąć prowadzenie. Na czas zdecydował się trener Siedlec. Tuż po niej gościom udało się przebić przez nasz blok, ale ponownie kolejny punkt oddali nam za darmo. Zagrywka gości sprawiła nam dużą trudność, więc rywale wykorzystali okazję na zdobycie kolejnego punktu. W następnej akcji Wierzbicki obił blok rywali, jednak piłka wróciła na naszą część boiska. Rewelacyjny pojedynczy blok zaliczył Krysiak. Po kolejnym udanym ataku gości, ponownie oddali nam punkt nieudaną zagrywką. Narkowicz dołożył kolejny punkt po świetnym ataku ze środka. Znakomitym blokiem ponownie popisał się Gutkowski, a tuż po nim goście ponownie poprosili o czas. Tuż po nim widzieliśmy świetny atak znowu skończony przez Gutkowskiego. Wierzbicki został zablokowany, przez co nasza przewaga zmniejszyła się do jednego punktu. Kolejną świetną akcję dopisał na swoje konto Gutkowski. Max Elgert dołożył kolejny punkt – po asie serwisowym. Już kilka akcji później goście ponownie nie byli w stanie obronić ataku Gutkowskiego. Wierzbicki zahaczył o antenkę. Po tej akcji Michal Masny zdecydował się wziąć czas. Tuż po nim Wierzbicki ponownie zaatakował – tym razem punktowo. W naszej drużynie pojawiły się zmiany. W miejsce Wierzbickiego na zagrywce pojawił się Antoni Kwasigroch. Popełniliśmy w tej akcji kilka błędów i nie skończyliśmy jej pomyślnie. Na boisko wrócił Wierzbicki. Świetny atak Krysiaka powiększył nasze prowadzenie do dwóch punktów. Po naszej stronie ponownie zmiany – w miejsce Narkowicza pojawił się Damian Radziwon. Set zakończyła, przy stanie 25:23, nieudana zagrywka gości.

Kolejną partię rozpoczęliśmy od udanego ataku gości. Krysiak zdobył pierwszy punkt dla Visły, jednak już w kolejnej akcji posłał zagrywkę w aut. Goście również zepsuli zagrywkę. Świetnym atakiem popisał się Wierzbicki. Po naszej stronie pojawił się błąd w obronie. Chwilę później kolejny znakomity atak skończył Krysiak. Goście zablokowali jego kolejny atak, jednak już chwilę później nie byli w stanie obronić piłki posłanej przez Krysiaka. Kolejny punkt, po rewelacyjnym ataku ze środka, zdobył dla naszej drużyny Narkowicz. Cieślik posłał zagrywkę w aut, natomiast chwilę później goście zaserwowali w siatkę. Krysiak ponownie obił blok rywali, a w kolejnej akcji wraz z Narkowiczem znakomicie zablokowali zawodnika z Siedlec. Nie obroniliśmy kolejnego ataku gości. Świetnym atakiem ze środka popisał się Narkowicz. Krysiak posłał na stronę gości asa serwisowego, jednak kolejna zagrywka naszego przyjmującego wylądowała za linią końcową boiska. Po kilku nieudanych akcjach doprowadziliśmy do remisu. Świetnym atakiem ze środka popisał się Cieślik. Chwilę później jednak nie udało nam się obronić ataku rywali. Kolejny świetny atak należał do Wierzbickiego. Tuż po nim Krysiak zapisał na swoim koncie nieudaną kiwkę. W kolejnej akcji punkt zdobył nasz atakujący. Następny świetny blok duetu KrysiakNarkowicz pozwolił nam objąć prowadzenie. O czas poprosił trener Siedlec. Goście nie obronili piłki wrzuconej na ich stronę przez Krysiaka. Goście zaatakowali w aut i ich trener ponownie wziął czas. Końcówka seta była niezwykle wyrównana. Kilka dobrych akcji gości przeplatało się z naszymi udanymi akcjami. Świetnym atakiem ponownie popisał się Wierzbicki. Cieślik posłał zagrywkę w aut, a chwilę potem Krysiak zaatakował – również w aut. Michal Masny zdecydował się wziąć czas. Podobnie jak pierwszy set, ten również zakończył się po nieudanej zagrywce gości, również wynikiem 25:23.

Seta zaczęliśmy od udanego ataku gości. Pierwszy punkt dla nas w tym secie zdobył Narkowicz. Kolejny znakomity pojedynczy blok Gutkowskiego pozwolił nam objąć prowadzenie. Świetny atak ze środka zaliczył Cieślik, a chwilę później Krysiak popisał się znakomitym atakiem z drugiej linii. Rywale ponownie nie byli w stanie obronić ataku Krysiaka. Mimo ofiarnej obrony naszych zawodników nie udało nam się obronić kolejnego ataku rywali. Świetny atak Wierzbickiego doprowadził do remisu. Kolejny znakomity blok pojawił się po naszej stronie, tym razem w wykonaniu duetu NarkowiczElgert. Kolejne punkty na nasze konto dopisali Gutkowski i Wierzbicki. Siedlczanie nie dawali jednak za wygraną i po kilku udanych akcjach objęli prowadzenie. Po dobrych akcjach naszych zawodników udało nam się doprowadzić do remisu. Kolejne dwa punkty dla Visły zdobył Krysiak, jednak walka w tym momencie seta była bardzo zacięta. Narkowicz ponownie genialnie zaatakował ze środka, a chwilę po nim kolejny atak skończył Gutkowski. U gości ponownie pojawiły się problemy z zagrywką. Trener drużyny z Siedlec zdecydował się wziąć czas. Dużą trudność sprawiła rywalom zagrywka Elgerta, co nasza drużyna w pełni wykorzystała. Akcja zakończyła się po ataku Wierzbickiego. Już chwilę później nasz rozgrywający posłał na stronę rywali asa serwisowego. Kolejny świetny atak zaliczył Gutkowski, a chwilę później ze środka punktowo zaatakował Cieślik. Nasz środkowy posłał na stronę gości asa serwisowego i tym samym doprowadził do piłki meczowej. Set zakończył się po zepsutej zagrywce gości 25:20. Całe spotkanie wygraliśmy 3:0.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – PSG KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Krysiak 15, Elgert 3, Wierzbicki 13, Gutkowski 11, Jędruszczak (libero), Narkowicz 5, Radziwon, Cieślik 6, Kwasigroch

PSG KPS Siedlce: Długosz 8, Pigłowski 1, Fenoszyn, Dobosz 7, Kufka 4, Kupka 18, Waloch (libero), Wnuk, Strulak

Relację napisała: Julia Rogowska

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: