Czytaj

14.03.2023

Tylko jeden wygrany set w Częstochowie.

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:1 (25:23, 25:20, 21:25, 25:23) w meczu kończącym 25. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został Daniel Popiela, który zdobył 17 punktów i miał w tym 6 asów oraz cztery bloki. . Zwycięski zespół powrócił na fotel lidera i wyprzedza o dwa punkty MKS Będzin.

W drużynie częstochowskiej panują bojowe nastroje. Gospodarze chcą wygrać i powrócić na pozycję lidera. Bydgoszczanie chcą poprawić nadszarpnięty wizerunek. W poprzedniej kolejce przegrali u siebie z AZS AGH Kraków 1:3.

Bardzo wyrównany set, rozstrzygnięty przez częstochowian dosłownie rzutem na taśmę. Od stanu 13:11 do 19:21 gra toczyła się punkt za punkt. Goście prowadzili w końcówce, było m.in, 22:23, ale trzy kolejne punkty zdobył Exact Systems Norwid. Po cztery punkty dla tego zespołu zdobyli Mateusz Borkowski, Daniel Popiela i Damian Kogut.

Drugi set był już rozgrywany pod dyktando gospodarzy. Co prawda bydgoszczanie objęli prowadzenie 0:2, ale za chwilę częstochowianie byli już na czele – 4:3 i 8:6. W połowie partii podwoili prowadzenie 16:12. Taka przewaga pozwoliła już na spokojne i bezpieczne granie. Dziesięć punktów po dwóch setach miał zapisane po swojej stronie Damian Kogut. Po drugiej stronie siatki wyróżniał się Piotr Śliwka.

Trzeci i czwarty set rozpoczynały się od wyrównanej gry i wyniku 5:5. Dalsze scenariusze były różne. W trzecim goście zdobyli kolejno trzy punkty i utrzymali przewagę do końca, prowadząc m.in. 15:11. W czwartym wyrównana gra była do końca. Częstochowianie byli lepsi w bloku 12-7 oraz na zagrywce 10-3.