Czytaj

18.03.2023

Zwycięski mecz z Głogowem.

Trzy punkty zostają w Bydgoszczy! W meczu dwudziestej siódmej kolejki BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonuje drużynę SPS Chrobry Głogów 3:1. MVP spotkania został Piotr Śliwka. Nasza drużyna zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęliśmy w składzie: Maciej Krysiak, Max Elgert, Damian Wierzbicki, Damian Radziwon, Piotr Śliwka, Wojciech Kaźmierczak, Filip Jędruszczak.

Pierwszy set rozpoczął się od świetnego ataku Damiana Wierzbickiego. Następnie Maciej Krysiak posłał na stronę rywali asa serwisowego. Goście obili nasz blok, jednak już chwilę później posłali zagrywkę w aut. As serwisowy Głogowa doprowadził do remisu. Świetnym atakiem popisał się Piotr Śliwka, a chwilę później mogliśmy zobaczyć skuteczną kiwkę Damiana Radziwona, który już w kolejnej akcji dołożył punktowy blok. Kolejna akcja naszego atakującego powiększyła przewagę bydgoszczan. Zarówno rywale, jak i nasi zawodnicy nie wystrzegali się błędów. Swój pierwszy punkt w tym spotkaniu dołożył po bloku Wojciech Kaźmierczak. Kolejne punkty dla Visły zdobył Śliwka, a chwilę później blok dołożył Kaźmierczak. O czas poprosił trener gości. Znakomita akcja kapitana pozwoliła nam powiększyć przewagę. Goście posłali na naszą stronę zagrywkę, której nie byliśmy w stanie obronić. Śliwka obił ręce rywali, a już kilka akcji później nie do zatrzymania był Krysiak. Kolejny punktowy blok dla Bydgoszczy dołożył Radziwon. Wierzbicki dopisał na swoje konto punkt po udanym ataku. Po błędach w zagrywce zarówno po naszej stronie, jak i po rywali, na boisku pojawił się Kamil Gutkowski. Wszedł on za naszego kapitana na zagrywkę. Po świetnym bloku naszych zawodników, trener Głogowa zdecydował się wziąć czas. Po kilku błędach naszej drużyny na czas zdecydował się również trener Michal Masny. Tuż po nim nie do zatrzymania okazał się Wierzbicki. Na boisko wrócił Kaźmierczak. Nieudana zagrywka rywali doprowadziła do piłki setowej. Kolejna akcja wywołała wiele emocji, jednak punkt otrzymała drużyna przeciwna. W końcowej fazie seta na czas  zdecydował się trener Visły. Set zakończył się po nieudanym ataku gości wynikiem 25:23.

Kolejna partia rozpoczęła się od upomnienia dla naszego trenera. Pierwsze punkty nasi goście zapisali po swoim asie serwisowym. Dwa punkty dla naszej drużyny zdobył Krysiak. Goście posłali kolejnego asa serwisowego na naszą stronę.  Dobre akcje gości i nasze błędy pozwoliły odskoczyć rywalom na trzy punkty. O czas poprosił trener Masny. Już po chwili rywale nie byli w stanie obronić ataku Wierzbickiego. Kolejne punkty dla naszej drużyny dołożył Radziwon. Dobre akcje naszych gości przeplatały się z naszymi udanymi. Dobrym blokiem popisał się Śliwka, a chwilę potem Radziwon dołożył punkty po ataku. Nasz środkowy w kolejnej akcji posłał jednak zagrywkę w siatkę. Nasz kapitan dołożył punkt po udanej kiwce, jednak już w kolejnej akcji posłał piłkę w aut. W miejsce Kaźmierczaka na boisku pojawił się Paweł Cieślik. Chwilę potem Wierzbicki przebił się przez blok rywali. Goście nie dawali jednak za wygraną. Po ich stronie pojawiło się wiele udanych akcji, zniwelowali liczbę błędów. Po naszej stronie wkradła się nerwowość. Śliwka obił blok rywali, jednak potem goście zdecydowanie lepiej prezentowali się na boisku. W miejsce Radziwona na boisku pojawił się Emil Narkowicz. Świetną kiwką popisał się Krysiak, a w kolejnej akcji Narkowicz posłał na stronę rywali asa serwisowego. Kolejne zmiany w naszej drużynie. W miejsce Elgerta i Wierzbickiego na boisku pojawili się Antoni Kwasigroch i Michał Szczechowicz. Kolejny świetny atak dołożył Śliwka, a chwilę później goście nie byli w stanie odebrać zagrywki Krysiaka. Na czas zdecydował się trener Głogowa. Świetnym blokiem popisał się Cieślik. Na boisku w miejsce Cieślika pojawił się Kaźmierczak. Świetny atak dopisał Śliwka, który kilka akcji później dołożył na swoje konto asa serwisowego. Set zakończył się po zagrywce Narkowicza w siatkę. Tego seta goście wygrali 25:22.

Ta partia rozpoczęła się od świetnego bloku Cieślika. Kwasigroch posłał na stronę rywali asa serwisowego, jednak jego kolejna zagrywka wylądowała w siatce. Cieślik popisał się świetnym atakiem ze środka. Goście zablokowali Śliwkę, jednak w kolejnej akcji nie udało się rywalom zablokować naszego przyjmującego. Kwasigroch przebił się przez blok rywali. Goście popełnili kilka błędów, jednak nasza drużyna również dołożyła kilka nieudanych akcji. Śliwka obił ręce rywali, a tuż po tym trener Głogowa poprosił o czas. Kolejne punkty blokiem dołożył Cieślik, a w kolejnej akcji Śliwka skutecznie zaatakował. Cieślik posłał na stronę rywali asa serwisowego. O kolejny czas poprosił trener Głogowa. Po nim Cieślik posłał zagrywkę w siatkę. Wierzbicki zahaczył o blok rywali, a w kolejnej akcji nie udało nam się obronić ataku przeciwników. O czas poprosił trener Michal Masny. Kwasigroch obił ręce rywali, w kolejnej akcji zdobył punkt po udanym bloku. Świetny atak dołożył Wierzbicki. Na boisku w miejsce Cieślika pojawił się Gutkowski. Nasz przyjmujący posłał jednak zagrywkę w siatkę. Kolejny punktowy blok dołożył Śliwka. Nieudana zagrywka gości doprowadziła do piłki setowej. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla Visły, po skutecznym ataku Kwasigrocha.

Czwartą partię rozpoczęliśmy od nieudanej obrony ataku rywali. Kolejnym znakomitym atakiem popisał się Śliwka, a już w kolejnej akcji punkty po bloku dołożył Wierzbicki. Śliwka doskonale wykorzystał piłkę przechodzącą. Kolejna akcja wywołała wiele kontrowersji. Po dłuższej analizie punkty otrzymała drużyna przeciwna. Śliwka obił ręce rywali, a kilka akcji później popisał się znakomitym atakiem z drugiej linii. As Radziwona doprowadził do remisu. Kolejny świetny pipe na swoim koncie zapisał Śliwka. O czas poprosił trener Głogowa. Ponownie Radziwon posłał na stronę rywali asa serwisowego. Świetną kiwkę dołożył Wierzbicki. Punktowy atak dopisał również Cieślik, a już chwilę później Śliwka obił blok rywali. Nasz przyjmujący ponownie zaliczył punktową akcję – po ataku na czystej siatce. Na kolejny czas zdecydował się trener rywali. Po kilku straconych przez naszą drużynę punktach o czas poprosił też Michal Masny. Świetny atak ze środka dopisał Radziwon, a w kolejnej akcji asa serwisowego na stronę rywali posłał Śliwka. Wierzbicki obił ręce rywali, a już chwilę potem podobną akcją popisał się Cieślik. Nasza drużyna popełniła błąd w ataku, jednak następny okazał się być punktowy. Cieślik dołożył świetny atak ze środka, jednak już chwilę potem w jego miejsce na zagrywce pojawił się Gutkowski. Kolejny punktowy atak dołożył Wierzbicki. Błąd w ataku gości doprowadził do piłki meczowej. Spotkanie zakończyło się po punktowym bloku Śliwki. Wynik ostatniego seta to 25:19, a całego spotkania 3:1 dla Bydgoszczy.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:19)

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Krysiak 6, Elgert, Wierzbicki 14, Gutkowski, Jędruszczak (libero), Narkowicz 1, Szczechowicz, Radziwon 9, Bonisławski (libero), Cieślik 8, Śliwka 21, Kwasigroch 6, Kaźmierczak 4

SPS Chrobry Głogów: Węgrzyn 8, Polański 8, Antosik 2, Napiórkowski, Lisicki 16, Ociepski 2, Janiszewski, Słotarski, Biegun 6, Rykała 21, Kalkowski (libero), Januszewski (libero)

 

Napisała: Julia Rogowska

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: