Czytaj

03.07.2023

Bydgoska Wyspa Siatkówki '2023.

3 lipca w samo południe w Przystani Bydgoszcz odbyła się specjalna konferencja prasowa prezentująca tegoroczne imprezy z cyklu Bydgoska Wyspa Siatkówki '2023. ​

W konferencji uczestniczyli:

Zbigniew Ostrowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zbigniew Wydrzyński  – Prezes Zarządu AWZ Deweloper

Piotr Makowski – Prezes Zarządu KS Pałac Bydgoszcz S.A.

Wojciech Jurkiewicz – Prezes Zarządu Łuczniczka Bydgoszcz S.A.

oraz dziennikarze lokalnych i regionalnych mediów.

 

Bydgoska Wyspa Siatkówki to projekt, który rozpoczął się w 2021 roku i jest realizowany przez dwa bydgoskie kluby siatkarskie – KS Pałac Bydgoszcz  (siatkarki grające w Tauron Lidze) oraz BKS Visła Proline Bydgoszcz (siatkarze od trzech lat grający w Tauron 1.Lidze). Projekt ma na celu promocję siatkówki, aktywnego i zdrowego trybu życia oraz pięknej Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. Charakter rodzinnego festynu sportowego przyciąga na Wyspę Młyńską w centrum Bydgoszczy mieszkańców, którzy chcą w aktywny i atrakcyjny sposób spędzić czas w towarzystwie znanych siatkarek i siatkarzy.

Program imprezy bogaty jest w sportowe konkurencje, konkursy sprawnościowe i dobrą rodzinną zabawę. Odwiedzający  Bydgoską Wyspę Siatkówki cenią sobie niezwykły klimat siatakrskiej imprezy w pięknej scenerii nad  samą rzeką Brdą. Kibice korzystają z możliwości bezpośredniego kontaktu z siatkarkami i siatkarzami swoich ulubionych klubów z Bydgoszczy. Wielką atrakcją są rozgrywane na boisku do siatkówki plażowej mecze drużyn zbudowanych z kibiców oraz zawodniczek i zawodników profesjonalnie grających w siatkówkę.

Bydgoska Wyspa Siatkówki to również doskonała forma promocji marki firmy, produktów i usług. Wyspa Młyńska to jedno z ulubionych miejsc na spacery i wypoczynek dla wielu tysięcy bydgoskich rodzin oraz wielu turystów. Piękne miejsce, w samym centrum Bydgoszczy, sprzyja budowaniu dużej frekwencji na organizowanych tam imprezach.

Boisko do siatkówki plażowej wpisane na stałe w charakter Wyspy Młyńskiej stanowi wielki potencjał do rozwoju projektu, który zainicjowaliśmy dwa lata temu, którego celem jest integracja sportowców z kibicami. W pierwotnych planach rozwoju Bydgoskiej Wys[y Siatkówki była także koncepcja zapraszania gości specjalnych, zasłużonych w wieloletniej historii bydgoskiej siatkówki. Teren wyspy stwarza również znakomite możliwości  do ustawienia stoisk sponsorów, w których można prowadzić zarówno sprzedaż jak i realizować kampanie promocyjne swoich  produktów i usług.

————–

W trakcie konferencji prasowej przedstawiono szczegóły terocznej edycji BYDGOSKIEJ WYSPY SIATKÓWKI ‘2023, która będzie składała się z dwóch imprez.

29 lipca 2023 odbędzie się  TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Pula nagród to 8000 PLN – w tym 5000 PLN dla zwycięskiej pary! Zapisy do  turnieju będą trwać do19 lipca. Zgłoszenia na adres marketing@luczniczkabydgoszcz.pl. Ilość miejsc ograniczona. W przypadku dużej ilości zgłoszeń rozegramy turniej eliminacyjny na boiskach do siatkówki plażowej w podbydgoskich Chmielnikach.

Na kibiców oglądających turniej będę czekały liczne atrakcje: strefa zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami, strefa gastro i wiele innych.

Oficjalna nazwa turnieju to NOWY PORT BYDGOSZCZ.

Są ku temu dwa ważne powody.

  1. Firma AWZ Deweloper, która zaangażowała się w rozwój siatkówki w Bydgoszczy, obecnie realizuje inwestycję budowy nowego serca Bydgoszczy pod taką samą nazwą – NOWY PORT. Idea budowy nowczesnego kwartału miasta doskonale dopasowuje się do planów rozwoju profesjonalnych rozgrywek siatkówki plażowej w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej, sąsiadującej z budowanym obecnie Nowym Portem. Oba projekty mogą się wzajemnie uzupełniać i promować. Tak narodziła się koncepcja współpracy firmy AWZ Deweloper z bydgoskim klubem.
  2. Drugim powodem jest długoterminowy plan, aby siatkówka plażowa na wysokim poziomie zagościła za stałe w Bydgoszczy i pokazywała piękne centrum naszego miasta. Równocześnie nazwa turnieju Nowy Port Bydgoszcz oddaje doskonale charakter Wyspy Młyńskiej, która może zachęcać swym urokiem do przyjazdu na zawody sportowe znakomitych zawodników siatkówki plażowej.

 

19 sierpnia odbędzie się w ramach Bydgoskiej Wys[y Siatkówki '2023 trzecia edycja sportowego pikniku rodzinnego. 

Siatkarki KS Pałac Bydgoszcz oraz siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz już po raz trzeci zaproszają mieszkańców Bydgoszczy i całego regionu na sportowe spotkanie i wspólny aktywny wypoczynek na Wyspie Młyńskiej. Jak zwykle będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych:

  • strefy animacji  dla dzieciw różnym wieku,
  • wiele konkursów sprawnościowych,
  • rodzice z dziećmi ponownie wystartują w  Rodzinnej Sztafecie Sportowe,
  • rozegramy ponownie Wielki Mecz, w którym kibice będą mogli zagrać w drużynach ze znanymi siatkarkami  i siatkarzami.

Do promocji tegorocznego wydania Bydgoskiej Wyspy Siatkówki  zaprosiliśmy dwóch znakomitych siatkarzy związanych wcześniej z naszym klubem:

Marcin Waliński został ambasadorem turnieju NOWY PORT BYDGOSZCZ, w którym zagra także jako zawodnik;

Stephane Antiga to główny ambasador BYDGOSKIEJ WYSPY SIATKÓWKI '2023, z którym będzie można się spotkać na Wyspie Młyńskiej 19 sierpnia.

——————————————————————————————————————

Bydgoskiej Wyspy Siatkówki ‘2023 w tym wymiarze nie moglibyśmy zorganizować gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Bydgoszczy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmy AWZ Deweloper, których przedstawicieli prosiliśmy także o wypowiedzi w trakcie konferencji.

Zbigniew Ostrowski jako Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego powiedział: Przez dwa lata przyglądaliśmy się Bydgoskiej Wyspie Siatkówki. W związku z dużym potencjałem tej imprezy zdecydowaliśmy się wesprzeć tę i jeśli będą to kolejne edycje. Wyspa Młyńska jest niezwykłym miejscem, a władze województwa stawiają na wsparcie imprez o charakterze rodzinnym, promujących sport wśród dzieci i młodzieży.

Zbigniew Wydrzyński, Prezes AWZ Deweloper podkreślił: Bydgoszcz jest doskonałym miejscem do zamieszkania, a Wyspa Młyńska to wyjątkowe miejsce w samym sercu miasta. Podzielamy idee bydgoskiego klubu siatkarskiego, dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę i teraz już wspólnie będziemy promować piękną Bydgoszcz. Trzymamy kciuki za tegoroczną Bydgoską Wyspę Siatkówki.

Piotr Makowski, Prezes KS Pałac Bydgoszcz S.A.  nie krył zadowolenia –  Cieszymy się, że będziemy brali udział w Bydgoskiej Wyspie Siatkówki. Będzie to niezwykła okazja dla kibiców, żeby spotkać się z siatkarkami i siatkarzami oraz legendami bydgoskiej siatkówki. Wyspa Młyńska to miejsce szczególne, a dzięki wydarzeniom takim jak to, gdzie promujemy sport wśród dzieci i młodzieży, może stać się miejscem kluczowym dla jeszcze większej rozpoznawalności Bydgoszczy.

Wojciech Jurkiewicz, Prezes Łuczniczki Bydgoszcz S.A. dziękując pozostałym uczestnikom konferencji podsumował: Przed nami trzecia edycja Bydgoskiej Wyspy Siatkówki, która będzie edycją szczególną. Głównym naszym celem jest promocja siatkówki i zdrowego stylu życia oraz Bydgoszczy. Zapraszamy już dziś na Wyspę Młyńską wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i regionu do uczestniczenia w obu imprezach – 29 lipca oraz 19 sierpnia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: