Czytaj

20.09.2023

SMS PZPS SPAŁA NA INAUGURACJĘ SEZONU!

Już w najbliższy czwartek rozpoczynamy długo wyczekiwane zmagania w nowym sezonie Tauron 1. Ligi. Naszym pierwszym rywalem będzie ekipa SMS PZPS Spały – najmłodszy zespół rozgrywek.

 

Przez cały okres letni nasi zawodnicy wytrwale trenowali, brali udział w sparingach, turniejach. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu 2023/2024. Właśnie nadchodzi okazja, aby to, co zawodnicy wypracowali na szkoleniach i meczach kontrolnych przenieść na boisko ligowe. Na pierwszy ogień – SMS PZPS Spała. To właśnie ta drużyna, prowadzona przez Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła nazywana jest mianem najmłodszej, a wszystko dlatego, że w swoich szeregach ma zawodników bardzo młodych, z rocznika 2005-2007. Dla nich to duży przeskok w walce z zespołami, których gracze często mają za sobą przeszłość plusligową. 

 

W ubiegłorocznych starciach udawało nam się wychodzić ze spotkań ze Spałą obronną ręką i na 4 spotkania wygraliśmy 4. 

 

Po rozgrywkach 2022/2023 nasz klub musiał pożegnać się z 7 zawodnikami: przyjmującym Maciejem Krysiakiem i Piotrem Śliwką, rozgrywającym Maxwellem Elgertem, Michałem Szczechowiczem, atakującym Damianem Wierzbickim, libero Tomaszem Bonisławskim i Filipem Jędruszczakiem. W ich miejsce pozyskaliśmy nowych, równie obiecujących siatkarzy: Igora Tysiak, Tomasza Polczyka, Damiana Czetowicza, Mikołaja Słotarskiego, Krzysztofa Rykałę, Łukasza Szarek, Bartosza Dzierżyńskiego. Niestety już wiadomo, że przez kilka miesięcy nie będziemy mogli skorzystać z pomocy przyjmującego Igora Tysiaka, który po zabiegu artroskopii kolana musi poddać się długotrwałej rehabilitacji.

 

Kłopoty zdrowotne nie ominęły też ekipy Spały. W kwietniu kontuzji doznał rozgrywający Artur Becker i pomimo że powrócił on już do treningów, nadal musi się oszczędzać. 

 

Jeszcze przed startem rozgrywek ekipa BKS Visły Proline Bydgoszcz obiecuje, że będzie walczyć w każdym meczu o każdą piłkę, stworzy fajny team a ich forma będzie rosła z każdym treningiem. Głównym celem drużyny na nadchodzący sezon jest walka o najlepszą ósemkę. Już w czwartek pomóżmy naszej drużynie zrobić pierwszy krok w realizacji postanowień!

 

BKS Visła Proline Bydgoszcz – SMS PZPS Spała 

Termin: 21 września 2023 roku, godz. 20:30

Miejsce: Immobile Łucznika, ul. Toruńska 59 Bydgoszcz

Transmisja: Polsat Sport News

Bilety: 25 zł – normalny, 15 zł – ulgowy

 

 

Przygotowała: Agnieszka Piasecka

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: