Czytaj

25.09.2023

NA CELOWNIKU – MKS BĘDZIN

W miniony czwartek cieszyliśmy się ze zwycięstwa nad ekipą ze Spały, a już za kilka dni czekają nas kolejne emocje. Tym razem podejmiemy walkę z MKS-em Będzin.

 

W inauguracyjnym spotkaniu z SMS PZPS Spała zawodnicy Michala Masnego popisali się szeregiem efektywnych zagrywek i zdobyli tym elementem 10 punktów. Dobrze funkcjonowało też przyjęcie (61%), atakowaliśmy na poziomie 48% i skutecznie blokowaliśmy 5 razy. Na największą uwagę w tym meczu zasłużyli Paweł Cieślik oraz Krzysztof Rykała, którzy zdobyli dla naszej drużyny po 12 punktów.

 

Nasz najbliższy rywal także ma za sobą wygrany pojedynek, a w zasadzie dwa: pierwszy z Lechią Tomaszowem Mazowieckim 3:1 oraz drugi z MCKiS Jaworzno 3:0. W tym ostatnim najskuteczniejszym zawodnikiem Będzina okazali się Mateusz Rećko punktujący 14 razy oraz Dominik Depowski – 12 pkt.

 

Warto wspomnieć, że po zakończeniu zeszłorocznych rozgrywek z klubem MKS Będzin pożegnali się tacy zawodnicy jak: Jarosław Macionczyk, Łukasz Usowicz, Renee Teppan, Hubert Piwowarczyk, Mateusz Frąc, Marcin Goj, Kacper Gonciarz, Maciej Ptaszyński, Jakub Rohnka, Jakub Woźniak oraz Kajetan Marek. Nowymi nabytkami drużyny są natomiast: Dominik Depowski, Mateusz Siwicki (wychowanek Chemika Bydgoszcz), Jakub Olszewski, Jakub Kaliszuk, Mateusz Rećko, Grzegorz Pająk, Filip Majcherski, Marcin Krawiecki oraz Daniel Popiela. W dalszym ciągu trenerem MKS-u jest dobrze znany z gry na bydgoskim parkiecie Wojciech Serafin.

 

Wspominając ubiegłoroczne rozgrywki trudno zapomnieć o naszej przegranej z MKS-em Będzin w półfinale fazy play-off. Na 3 rozegrane spotkania udało nam się wygrać tylko pierwsze, w kolejnych dwóch musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i pogodzić się z brakiem awansu do finału Tauron1.Ligi. Na późniejszym etapie również będzinianie musieli przełknąć gorycz porażki i w walce o złoto rozgrywek ulegli Norwidowi Częstochowa. Ostatecznie zajęli 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej, my uplasowaliśmy się tuż za Będzinem na 3. lokacie.

 

Nasza drużyna jest zdeterminowana do tego, aby kolejne spotkanie w nowym sezonie rozegrać na swoją korzyść. Wspomóżmy ich dopingiem! Czwartkowy mecz wyjątkowo odbędzie się w SISU Arenie.

 

BKS Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin

28 września 2023 roku, godz. 20:30

SISU Arena, ul. Toruńska 59 Bydgoszcz

Transmisja: Polsat Sport News

 

 

 

Przygotowała: Agnieszka Piasecka

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Rozumiem
© 2021 BKS VISŁA BYDGOSZCZ. WYKONANIE: