Czytaj

02.12.2023

Pokonujemy REA BAS Białystok i zdobywamy kolejne 3 pkt!

BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz wygrał z REA BAS Białystok 3:0 (29:27, 25:22, 25:16) w meczu 12. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został Łukasz Szarek.

W sobotnie popołudnie bydgoszczanie we własnej hali podjęli białostoczan. W ligowej tabeli zespoły dzieliły tylko dwie pozycje mimo, że miały na swoim koncie tyle samo punktów – po 19 oczek. Drużyna BKS VISŁA PROLINE plasowała się na 7. pozycji, a zawodnicy z Białegostoku na 9. lokacie.

Pierwszy set spotkania zaczął się od gry punkt za punkt 4:4. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi 12:11 i 20:20. Zacięta gra doprowadziła do gry na przewagi. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół BKS VISŁA PROLINE Białystok 29:27. Partię zakończył świetny blok Pawła Cieślika.

Bydgoszczanie poszli za ciosem 4:1. Przez cały drugi set utrzymywali znaczną przewagę 12:7 i 19:13. Bez żadnych niespodzianek w końcówce, gospodarze wygrali kolejną partię 25:22. Seta numer dwa zakończył skuteczny atak Krzysztofa Rykały.

Następna część spotkania do stanu 8:8 była wyrównana. Następnie podopieczni Michala Masnego zaczęli pokazywać swoją dobrą siatkówkę. Za znakomitą grę należy pochwalić Kamila Gutkowskiego 15:11 i Łukasza Szarka 19:13. Zespół z Bydgoszczy bez żadnych problemów wygrał ostatnią partię sobotniego spotkania 25:16.