Czytaj

21.12.2023

Przegrywamy ostatni mecz w tym roku.

Olimpia Sulęcin wygrała z BKS VISŁĄ PROLINE Bydgoszcz 3:0 (25:23, 26:24, 25:22) w meczu inaugurującym 15. kolejkę spotkań TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP: Fabian Leitermeier

– Mamy młody zespół i takie słabe mecze nam się zdarzają. Bardzo byśmy chcieli się ustabilizować na naszym topie, na którym niestety jeszcze nie jesteśmy – mówił trener zespołu gospodarzy Konrad Cop, tłumacząc ostatnią porażkę w rozgrywkach.

Bardzo wyrównany set, w którego połowie było 15:14. Rzadko oglądaliśmy momenty, w których przewaga wynosiła trzy punkty (19:16). Ważną rolę odegrała zagrywka. Olimpia miała cztery błędy i pięć asów. Bydgoszczanie zdobyli jeden punkt przy siedmiu pomyłkach. Tytus Nowik uzyskał 6 pkt w tym dwa asy i jeden blok.

Drugi set był tak samo wyrównany jak i pierwszy. W połowie był wynik 16:16. W koncówce goście prowadzili 23:21 oraz 24:22. Jednak bydgoszczanie nie postawili kropki nad i. Podopieczni trenera Konrada Copa zdobyli cztery kolejne punkty i mieli zapewniony już co najmniej jeden punkt do tabeli.

Po wyrównanym początku (7:7) siatkarze Olimpii uzyskali 2-4 punktową przewagę i utrzymali ją do końca. Po tej wygranej siatkarze z Sulęcina awansowali na dziesiąte miejsce.

źródło: Tauron1Liga