Czytaj

13.01.2024

3 punkty jadą do Bielska

BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz przegrała z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 21:25, 23:25, 26:28) w meczu inaugurującym siedemnastą kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Kamil Dębski.

Gospodarze zajmują siódme miejsce ze stratą czterech punktów do czwartych w tabeli gości. W piątkowy wieczór nadarza się znakomita okazja do odrobienia sporej części strat. 5 października u siebie bielszczanie wygrali u siebie 3:0.

Kamil Dębski i Szymon Romać zdobyli po sześć punktów dla gości w pierwszym secie. Został on wygrany pewnie przez bielszczan. Prowadzili oni już 17:10. Następnie gospodarze zmniejszyli przewagę do trzech punktów, ale więcej nie byli w stanie zrobić. BBTS miał przewagę w bloku 5-3.

Drugi set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy tylko w drugą stronę. Tym razem bydgoszczanie prowadzili praktycznie od pierwszej piłki. Bielszczanie cały czas gonili. W końcówce zmniejszyli straty do 20:18, ale odpowiedź była natychmiastowa czyli zdobycie trzech punktów. Oba zespoły po dwóch setach miały po trzy asy z tym że goście mieli za ten czas 13 błędów, a gospodarze o dwa mniej.

Po trzech setach goście mieli zapewniony co najmniej jeden punkt na trudnym terenie w Bydgoszczy. Wygrana w tej partii nie przyszła łatwo. Walczono do końca. Był wynik 23:23 i ostatnie słowo należało do gości. Wcześniej BBTS prowadził m.in. 9:6, 18:14 i 21:19. BKS VISŁA PROLINE odrobił straty, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Sergii Kapelusa. Po trzech partiach liderem w liczbie punktów był u gospodarzy Antoni Kwasigroch 14 i Kamil Dębski 16.

Ten ostatni zakończył bilans z 22 pkt w tym dwa blokiem. W sumie tym elementem bielszczanie uzyskali 15 pkt przy sześciu gospodarzy. Blok na pewno był mocną stroną siatkarzy BBTS. W wyrównanym czwartym secie było 22:24, ale bydgoszczanie odrobili straty. Później bronili kolejne piłki meczowe, ale ostatecznie nie dali rady.