Czytaj

08.02.2024

Zdobywamy cenne 3 punkty z Kluczborkiem.

BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz wygrał z KKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 (26:24, 16:25, 25:19, 25:18) w meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Paweł Cieślik.

Zagrali sąsiedzi w tabeli, którzy mieli  po 39 pkt. Już sam ten fakt zapowiadał ciekawe spotkanie. Już w pierwszym secie mieliśmy sporo walki. Gospodarze objęli prowadzenie 4:1. Szybko jednak na tablicy wyników mieliśmy remis 7:7. I tak już było do końca przy minimalnym prowadzeniu jednej ze stron. Jako pierwsi piłkę setową mieli bydgoszczanie. Atak gości okazał się skuteczny. Następnie błąd zagrywki i blok dał BKS VISLE PROLINE prowadzenie w meczu.

W drugiej partii równo było tylko do stanu po 7. Następnie goście uzyskali przewagę, która szybko urosła do 8:15. Takich strat bydgoszczanie nie byli już w stanie odrobić. Jednak tak porażka nie wpłynęła na ich postawę w dalszych fragmentach meczu. Pewnie wygrali trzeciego i czwartego seta, zdobywając zasłużenie komplet punktów.

Oba zespoły zdobyły blokiem po 14 pkt. Sześć asów mieli gospodarze, goście o jednego mniej. Jednak ci pierwsi popełnili w polu serwisowym osiemnaście błędów, a drudzy o cztery mniej.

źródło: tauron1liga.pl