Czytaj

24.02.2024

Przywozimy cenny punkt z Chełma

Bogdanka Arka Chełm wygrała z BKS-em VISŁĄ PROLINE Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:11, 25:16, 18:25, 15:12) w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Patryk Szwaradzki. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną bydgoszczan 3:1.

Sobotnie spotkanie pomiędzy drużyną beniaminka i bydgoszczan zapowiadało się bardzo interesująco. Obie ekipy walczą o możliwie najwyższą lokatę przed fazą play off. Gospodarze chcieli bardzo przed własnymi kibicami zrewanżować się za wcześniejszą porażkę z 10. kolejki oraz ostatnią wyjazdową i niespodziewaną przegraną z MCKiS Jaworzno. Natomiast siatkarze z Bydgoszczy chcieli podtrzymać zwycięską passę.

Ostatecznie wygrali gospodarze, ale droga do sukcesu była długa, ponad dwugodszinna. Przegrali po walce pierwszego seta. Dwa następne, biorąc pod uwagę co wcześniej działo się na boisku, wygrali zaskakująco łatwo. I w czwartym secie był znowu zwrot akcji i pewna wygrana bydgoszczan. W tie breaku Bogdanka Arka prowadziła 13:12 i zanosiło się na grę na przewagi. Gospodarze jednak zdobyli dwa kolejne punkty i obyło się bez emocji. Oba zespoły popełniły 45 błędów na zagrywce, gospodarze 19, a goście 26.

źródło: tauron1liga.pl