Czytaj

15.03.2024

Pięciosetowy horror na korzyść Visły!

BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz wygrał z PSG KPS Siedlce 3:2 (23:25, 25:23, 22:25, 25:19, 16:14) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Antoni Kwasigroch. Goście wygrali pierwsze spotkanie 3:1.

Bydgoszczanie walczą i miejsce w czwórce, które w ich przypadku jest jak najbardziej realne. Siatkarzom PSG KPS nie grozi ani awans ani spadek. Ale goście chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony i na finiszu rywalizacji w fazie zasadniczej pozostawić po sobie dobre wrażenie.

W meczu w Bydgoszczy podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka pozostawili po sobie jak najlepsze wrażenie. Walczyli do końca. Zdobyli tylko jeden punkt, ale mogli zainkasować dwa, a nawet trzy. Mogli z podniesionym czołem wracać do domu. W Bydgoszczy nie dawały rady BKS VISLE PROLINE wyżej notowane zespoły.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili m.in. 8:5 oraz 14:11. Jednak goście grali coraz lepiej i rzutem na taśmę uzyskali w meczu przewagę 1:0. Drugi set, również po walce, wygrał BKS VISŁA PROLINE. W trzecim tak samo wyrównanym siedlczanie uzyskali w końcówce przewagę. I tak było praktycznie do końca spotkania. Żadna z drużyn nie odpuszczała.

W bloku był remis 10-10, a w błędów więcej popełnili gospodarze – 29 przy 27 przyjezdnych.