Czytaj

23.03.2024

Dopisujemy 3 punkty do ligowej tabeli

MKST Astra Nowa Sól przegrał z BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz 1:3 (25:20, 19:25, 25:27, 20:25) w meczu 29. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Łukasz Szarek.

Był to bardzo ważny mecz dla końcowego układu tabeli przed play offami. Gospodarze zajmują dziewiąte miejsce. Ich porażka może oznaczać wyeliminowanie z walki o medale. Bydgoszczanie mieli jeszcze szanse na czołową czwórkę. Goście wygrali, zacięty bardzo był trzeci set i awansowali na czwarte miejsce.

Przegrana gospodarzy ustawiła ich w trudnej sytuacji w rywalizacji o miejsce w play offach. Zwycięstwo w ostatniej kolejce już nie wystarczy. Będą musieli czekać na korzystne wydarzenia choćby w Krakowie w spotkaniu AZS AGH z REA BAS Białystok.

W pierwszym secie wszystko układało się po myśli siatkarzy z Nowej Soli. Pewnie wygrali 25:20. Jednak w trzech następnych partiach to bydgoszczanie pokazali siłę. Na początku drugiego uzyskali kilka punktów przewagi. W trzecim podopieczni trenera Andrzeja Krzyśko odrobili straty, ale przegrali końcówkę. W czwartym przewaga BKS VISŁY PROLINE była cały czas wyraźna – od 4:8 przez 12:18 do 18:24.