Czytaj

06.04.2024

Pierwszy mecz fazy play-off wygrywamy za 3 punkty!

BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz wygrał z PZL LEONARDO Avią Świdnik 3:0 (30:28, 25:21, 26:24) w pierwszym meczu fazy play off o miejsca 1-8. MVP Mikołaj Słotarski. Bydgoszczanie w serii do dwóch zwycięstw objęli prowadzenie 1-0. Rewanż odbędzie się w Świdniku.

Bydgoszczanie minimalnie przegrali miejsce na podium po sezonie zasadniczym. Zespół trenera Michała Masnego chce w tym sezonie zajść jak najwyżej. Pierwszy mecz BKS VISŁA PROLINE wygrała, ale goście wyjeżdżają do domu z podniesionym czołem. Walczyli od pierwszej do ostatniej piłki.

Pierwszy set zakończył się walką na przewagi. Gospodarze pierwsi mieli piłkę setową (24:23), ale wcześniej lepsi to byli gości. W połowie seta prowadzili 15:12. Póżniej utrzywali prowadzenie 3-4 punktów i dopiero w samej końcówce stracili przewagę.

W drugiej partii było podobnie. Świdniczanie nie ustępowali swoim rywalom. Prowadzili m.in. 12:9, 14:12 i 17:15. BKS VISŁA PROLINE wyrównała i przy stanie po 20 zanosiło się również na grę na przewagi. Jednak trzy kolejne punkty bydgoszczan dały im inicjatywę 23:20 oraz 24:21 i spokojne czekanie na ostatni punkt.

Trzeci set, podobnie jak dwa poprzednie, był wyrównany. PZL PROLINE Avia była bliska przedłużenia gry i bardzo możliwe, że w tej parze będzie potrzebny trzeci mecz.